0
اندازه گیری صحیح ابعاد دریچه تهویه | تولید کننده بهترین محصولات انتقال هوا و تهویه مطبوع در ایران
0

اندازه گیری صحیح ابعاد دریچه تهویه

تهویه مطبوع

1397/10/30

توسط : sincir

189 بازدید

اندازه گیری صحیح ابعاد دریچه تهویه

اندازه گیری صحیح ابعاد دریچه تهویه

در صورتی که قصد تعویض دریچه تهویه و دریچه کولر منزل یا محل کار خود را دارید. ویا می خواهید دریچه های جدیدی سفارش دهید، از دستورالعمل زیر پیروی کنید:

 

گام اول:    به منظور اندازه گیری دقیق ابعاد دهانه کانال، در صورت وجود دریچه قبلی، آن را باز کنید.

گام دوم:    دهانه کانال روی دیوار یا سقف را به دقت اندازه گیری نمایید به این صورت که بدون کم و زیاد کردن ابعاد به صورت سانتیمتر طول و ارتفاع را اندازه گیری نمائید. در صورت وجود چهارچوب، ابعاد داخلی آن را اندازه بگیرید.

توضیح ضروری:    باید دقت شود در ثبت سفارش دریچه ها، طول دهانه کانال همواره ابتدا و پس از آن ارتفاع ذکر می شود. از آنجا که بسیاری از تولیدات گروه صنعتی اورانوس دارای الگوی مبتنی جهت هستند دقت نظر در اعلام ابعاد به ترتیب ذکر شده بسیار ضروری است.

گام سوم: ابعاد دهانه دیوار را با دریچه قبلی چک کنید. طول و ارتفاع دهانه کانال باید با طول و ارتفاع دریچه سفارش داده شده همخوانی داشته باشد. ابعاد قاب بیرونی دریچه بزرگتر از ابعاد دهانه دیوار خواهد بود تا دریچه به خوبی اطراف دهانه دیوار را پوشش داده و زیباتر به نظر برسد.

توجه: ابعاد داخلی دریچه همواره اندکی کوچکتر از ابعاد داخلی دهانه دیوار می باشد. تا عملیات نصب و همچنین کنترل عملکرد دریچه به سادگی انجام شود. همچنین قاب بیرونی دریچه های گروه صنعتی اورانوس اندکی بزرگتر از اندازه استاندارد صنعتی آن انتخاب شده است. تا زائده های کج و معوج دیوار و همچنین خط رنگ دیوار (پس از جدا کردن دریچه قدیمی) را به خوبی پوشش دهد.

توجه: در برخی موارد دهانه دریچه کولر دقیقاً مماس با سقف یا سقف کاذب است. در این صورت به هنگام سفارش گزاری حتماً اطلاع دهید تا تمهیدات لازم اتخاذ گردد.

نویسنده: گروه صنعتی اورانوس

sincir

تاریخ عضویت : 06 شهر 1398

پاسخ سوالات خود را همین حالا دریافت کنید... عضویت در کانال

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.