0

کانکتور چیست؟

    کلیه تاسیسات کانال‌ هوا به منظور گرمایش، سرمایش و یا تهویه به ادوات مکانیکی از قبیل فن‌ یا دمنده متصل می‌شوند. لرزش، نویز و سروصدای ناشی از عملکرد فن به قطعات فلزی کانال منتقل شده و این نویز به کلیه سیستم منتقل می‌شود. به منظور محدود کردن این لرزش و نویز در مبدأ از یک اتصال انعطاف‌پذیر محکم استفاده می‌شود. این اتصال انعطاف‌پذیر که کانکتور نامیده می‌شود،  شامل پارچه‌ای است که از دو طرف توسط ورق‌های فلزی محافظت می‌شود. کانکتور مابین کانال و دستگاه قرار می‌گیرد.

 

    جنس الیاف پارچه‌ای به طور معمول از پلی استر با روکش PVC و یا فایبرگلاس با روکش PU است. جنس ورق فلزی نیز از ورق گالوانیزه و یا استیل می باشد. در صورت نصب صحیح، کانکتور منعطف دارای قدرت هوابندی کلاس C است. از دیگر مواردی که هنگام نصب باید درنظر گرفته شود کنترل اختلاف سطح دو طرف کانکتور است که نباید از حد مجازی فراتر رود. از دیگر کاربردهای کانکتور می توان به استفاده جهت اتصال باکس پلنیوم به دستگاه های تهویه مطبوع از قبیل اسپیلت و سانتریفیوژ اشاره کرد.

کانکتور چیست

برای دستیابی به کلیه نیازهای تاسیساتی از قبیل کارخانه، موسسه، شرکت و منزل مسکونی، تهویه اورانوس انواع مختلف کانکتورهای منعطف را عرضه می‌نماید. سیستم درزجوش منحصر به فرد این کانکتورها اتصال همیشگی برزنت به ورق را تضمین می‌کند. کانکتورهای منعطف تهویه اورانوس که در بسته‌بندی‌های کارتنی آماده نصب می‌باشند از لحاظ کارایی و قیمت بسیار مقرون به صرفه هستند.

برخی ابعاد استاندارد کانکتورهای تهویه اورانوس به قرار زیر است:

 

کانکتور در ابعاد مختلف در کارتن هایی با رول 25 متری عرضه می شود.

محصولات مرتبط در اورانوس

مقالات مرتبط

 

 

ادامه مطلب
عایق الاستومریک